Poslední novinky

 • Výstava "Historické hřbitovy" v Národní knihovně - Klementinu

  Putovní výstava "Historické hřbitovy" bude od 9. března do 25. dubna 2017 k vidění v prostorách Národní knihovny ĆR - v Křížovnické chodbě Klementina. Výstava představuje na 27 panelech velmi tristní stav hřbitovů na celém území České republiky, od Aše, Tachovsko, Chomutovsko až po Broumovsko či Krnovsko. 

  Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 9. března 2017 od 17.30 v Křížovnické chodbě Klementina.

  Více

 • Program semináře Mionumenta VIVA o projektech spolků, obcí ad. aktualizován

  Aktualizovali jsme program semináře Monumenta VIVA, který představí široké spektrum projektů záchrany a obnovy památek realizované spolky, obcemi, nadační fondy, ale i fyzickými osobami.

  Seminář proběhne 9.3.2017 opět na Starém Purkrabství na Vyšehradě.

  Více

 • Výstava Má vlast cestami proměn v Loretě Rumburk

  Loreta Rumburk, barokní klenot severních Čech, přivítá 4. dubna 2017 samostatnou kolekci proměn z výstavy Má vlast cestami proměn - Společné česko-německé projekty záchrany památek. Tato kolekce představuje společné projekty českých spolků a obcí a krajanských organizací v Německu na záchranu a obnovu památek v oblastech bývalých Sudet. Výstava bude v Loretě Rumburk k vidění až do 31. května 2017.

  Vernisáž proběhne 4. dubna 2017 v 17 hod.

  Více

 • Vernisáž výstavy "Historické hřbitovy" v Regionálním muzeum K. A. Polánka v Žatci

  V Regionálním muzeu K.A.Polánka v Žatci proběhla včera, tj. 9.2.2017 v 17 hod. vernisáž výstavy Historické hřbitovy. Výstava představuje na 27 panelech velmi tristní stav hřbitovů na celém území České republiky, od Aše, Tachovsko, Chomutovsko až po Broumovsko či Krnovsko. 

  Fotogalerie z vernisáže ZDE

  Více

 • Výstupy ze semináře "Možnosti financování záchrany a obnovy památek" na webu

  V Praze na VYšehradě včera proběhl seminář představující národní dotační možnosti pro záchranu a obnovu kulturního dědictví (tedy vyjma programů EU).

  Výstupy a prezentace jsou k dispozici ZDE.

  Více