Poslední novinky

 • Památka roku 2017

  Hrad Lukov na Zlínsku a Dačického dům v Kutné Hoře dostaly cenu za nejlepší opravu historických objektů. Získaly titul Památka roku 2016. Soutěž čtvrtým rokem vyhlašuje Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, výsledky byly vyhlášeny na dnešní konferenci sdružení v Luhačovicích na Zlínsku.

  Více

 • Otevřené chrámy 2017

  Atraktivní kostely a poutní místa Moravskoslezského kraje se otevřou návštěvníkům. Návštěvníci, turisté a zájemci o kulturní památky si je budou moci prohlédnout i díky 1,2 milionové dotaci, kterou Moravskoslezský kraj poskytne Biskupství ostravsko-opavskému. O udělení dotace (16. března 2017) rozhodli krajští zastupitelé. Projekt OTEVŘENÉ CHRÁMY 2017 začne fungovat od 1. května. 

  Více

 • Havarijní program MKCR v Královéhradeckém kraji

  Josefovské pracoviště Národního památkové ústavu navrhlo rozdělit z Havarijního programu ministerstva kultury, který je určen na záchranu kulturních památek ve špatném technickém stavu, finanční podporu v celkové výši 6,2 mil. Kč pro 21 kulturních památek v Královéhradeckém kraji.

  Více

 • Klub přátel Pardubicka a Pardubický Slavín

  Klub přátel Pardubicka a Pardubický Slavín

  Projekt Pardubický Slavín realizuje od roku 2005 Klub přátel Pardubicka. Navazuje tak na práci pardubického patritota Josefa Janiše z devadesátých let 20. století. Josef Janiš vytvořil rozsáhlou fotodokumentaci hrobových míst mnohých osobností Pardubicka. 

  Více

 • Zveřejněna pozvánka na seminář Pečujeme o památky

  Klub UNESCO Kroměříž ve spolupráci s Městem Kroměříž, Odborem kultury a památkové péče Zlínského kraje, Národním památkovým ústavem-ÚOP Kroměříž, NIPOS a Hestia - národní dobrovolnické centrum zve na seminář "Pečujeme o pmátky", který si klade za cíl představit příklady dobré praxe aktivit neziskových a dobrovolnických organizací.

  15. června 2017, 9.00 - 17.00, Květná zahrada v Kroměříži, přednáškový sál

  Více