Podzimní škola barokní architektury a umění 2017 na Plzeňsku

Omnium z.s. ve spolupráci s Ústavem dějin umění AV a Ústavem pro dějiny umění FF UK s podporou Plzeňského kraje připravuje Podzimní školu barokní architektury a umění 2017, která bude zaměřena na baroko západních Čech. Podzimní škola je koncipována jako cyklus komentovaných prohlídek perel západočeského baroka a bude otevřena pro studenty dějin umění, architektury, památkové péče a restaurování, odbornou i širokou veřejnost. Záštitu nad Podzimní školou barokní architektury a umění přijal Mons. Tomáš Holub, biskup plzeňský. 

Více

25. ročník soutěže Stavba roku 2017

Jubilejní 25. ročník soutěže Stavba roku 2017 udělí novou zvláštní cenu Ministerstva kultury ČR za obnovu památky či novostavbu s kulturním zaměřením. 

 

Více

Aktualizace seznamu webových portálů

Seznam webových portálů byl doplněn o portál Roman Route Planner. On-line plánovač vychází ze starověké, 1 700 let staré mapy Tabula Peutingeriana, která zobrazuje síť cest v Římské říši táhnoucí se přes Británii až k řece Ganze protékající Indií a Bangladéšem (Sekce Zahraniční geoportály). Zároveň byl přidán portál Archeologický atlas antiky (Sekce Archeologie).

Více

Zapojte se do výzkumu - individuální dárcovství

Sekretariát Rady vlády pro nestátní neziskové organizace ve spolupráci s doc. PhDr. Pavolem Fričem, Ph.D. z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze organizuje šetření, které se zabývá individuálním dárcovstvím v prostředí nestátních neziskových organizací v České republice. Cílem výzkumu je zjistit, jaký význam a strukturu má individuální dárcovství v životě českých nestátních neziskových organizací.

Více

Památka roku 2017

Hrad Lukov na Zlínsku a Dačického dům v Kutné Hoře dostaly cenu za nejlepší opravu historických objektů. Získaly titul Památka roku 2016. Soutěž čtvrtým rokem vyhlašuje Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, výsledky byly vyhlášeny na dnešní konferenci sdružení v Luhačovicích na Zlínsku.

Více

Otevřené chrámy 2017

Atraktivní kostely a poutní místa Moravskoslezského kraje se otevřou návštěvníkům. Návštěvníci, turisté a zájemci o kulturní památky si je budou moci prohlédnout i díky 1,2 milionové dotaci, kterou Moravskoslezský kraj poskytne Biskupství ostravsko-opavskému. O udělení dotace (16. března 2017) rozhodli krajští zastupitelé. Projekt OTEVŘENÉ CHRÁMY 2017 začne fungovat od 1. května. 

Více

Havarijní program MKCR v Královéhradeckém kraji

Josefovské pracoviště Národního památkové ústavu navrhlo rozdělit z Havarijního programu ministerstva kultury, který je určen na záchranu kulturních památek ve špatném technickém stavu, finanční podporu v celkové výši 6,2 mil. Kč pro 21 kulturních památek v Královéhradeckém kraji.

Více