Aktuálně obnovený křížek na Broumovsku

V Martínkovicích na Broumovsku byla aktuálně dokončena obnova křížku. Projekt je realizován ve spolupráci s org. Heimatplfegerin der Sudetendeutschen s finanční podporou Česko-německého fondu budoucnosti.

Více

Pokračujeme s obnovou kaple sv. Anny u Podbořan

Nedaleko Podbořan u cyklostezky směrem na vrch Rubín pokračujeme s projektem obnovy kaple sv. Anny.
Partnerem projektu je spol. TOMAN - inženýrské sítě, a.s., arch. ateliér HUML & VANÍČEK.
Obnovu finančně podpořil Ústecký kraj.  

Více

Probíhající výstavy spolku Omnium

Výstava "Historické hřbitovy"
3.7. - 1.9.2017, Muzeum Františka Miroslava Čapka, Lišov u Českých Budějovic, Schwarzenberský špitál 

Výstava fotografií "Broumovská skupina kostelů"
7.6. - 30.9.2017, Lapidárium Městské galerie Zázvorka, Nové Město nad Metují 

Výstava "Památky osiřelé"
20.6. - 30.9.2017, Památník Bible Kralické, Kralice nad Oslavou

Více

Přípravy konference SACRUM 2017 v plném proudu

Přípravy 2. ročníku konference "SACRUM 2017 - Sakrální stavby v dnešním světě" jsou již v plném proudu. Účast již přislíbil náměstek min. kultury Vlastimil Ouroda, aktivní účast s představením projektů pak děkan Fakulty umění a architektury v Liberci Zdeněk Fránek, převor Dominikánského kláštera v Praze Filip Boháč a řada dalších. O podpoře konference na svém posledním zasedání v červnu 2017 rozhodla i správní rada Česko-německého fondu budoucnosti.

Více

Kostel Proměnění Páně v Pacelicích u Blatné

Spolek Omnium podepsal 6. června 2017 s Římskokatolickou farností v Blatné dohodu o převodu kostela Proměnění Páně v obci Pacelice. Barokní kostel snad na místě původní malé kaple byl postaven v letech 1763–1765 zásluhou hraběnky Marie Alžběty Serenyiové, údajně podle plánů architekta Kiliána Ignáce Dientzenhofera. Sláva nového poutního místa zanikla za vlády Josefa II. Jde o velmi kouzelné místo v krásné krajině Blatenska.

Více

Obnova kaple u Podbořan zahájena

V pátek 9.6.2017 byla zahájena obnova kaple nedaleko Podbořan. Obnova kaple je jedním z patronátních projektů spolku Omnium pro opuštěné památky. Obnovu kaple podpořil Ústecký kraj, opravu realizuje fa TOMAN-inženýrské sítě a.s.

 

Více

Připravené projekty obnovy drobných památek na Broumovsku pro rok 2017

Na stránce Projekty obnovy drobných památek na Broumovsku pro rok 2017 byl aktualizován přehled projektů, které bychom měli zrealizovat v roce 2017 na Broumovsku. Projekty obnovy křížků, pilířů, sousoší ad. jsou realizovány díky příspěvkům Nadace Občanského fóra, díky společnému projektu s partnerskou organizací Heimatpflegerin der Sudetendeutschen s finanční podporou Česko-německého fondu budoucnosti, příspěvků několika drobných dárců a z prostředků spolku Omnium.

NA TYTO AKTIVITY SPOLKU OMNIUM JE MOŽNÉ PŘISPĚT DAREM
NA ÚČET - 2844188399 / 0800     /      ZA KAŽDÝ DAR DĚKUJEME

Více