Poslední novinky

 • Workcamp Broumovsko 2019 skončil

  Na Broumovsku v obci Zdoňov (Merkelsdorf) v sobotu skončil workcamp Omnium. Zhruba dvacet účastníků z Čech a především Německa (díky Heimatkreis Braunau) se velmi intenzivně věnovalo obnově hřbitova ve Zdoňově a Dědově.

   

   

  Více

 • Dokumentace statků broumovského typu

  Už od prvních seminářů na Broumovsku o lidové architektuře někdy v roce 2013 jsme chtěli systematicky dokumentovat současnou podobu statků tzv. broumovského typu. Bohužel pro nedostatek času a i financí jsme něco podobného doposud nerealizovali. Díky podpoře Ministerstva kultury a města Broumov ale letos konečně můžeme začít!

   

  Více

 • Restaurování maleb v kapli Bolestné matky Boží v Broumově Olivětíně

  Pokračujeme v projektu restaurování vnitřní výmalby kaple v Olivětíně (Ölberg) na Broumovsku. Letošní práce se soustředí na stěny a náběhy pod stropní částí malby. Aktuální stav je zachycen na fotografiích na odkazu.

  Současně je v procesu i projekt na obnovu vnějšího pláště kaple vč. otvorů a okolí.

  Více

 • Projekt "Hledání ztracené tváře židovských hřbitovů" pokračuje

  Projekt spolku Omnium "Hledání ztracené tváře židovských hřbitovů" - skoro po čtyřiceti letech se do bratislavských Rusovců vrátil židovský náhrobek ze hřbitova zničeného v 80. letech.

  Více

 • Obnova hrobky rodiny Dittrich v Krásné Lípě

  Obnova hrobky rodiny Dittrích v těchto dnech intenzivně pokračuje. Nadzemní patro bylo kompletně vyklizeno a zbaveno stavební suti od odpadlých částí zdí a kleneb, byly odstraněna suť ze schodů do krypty, masivní výdřevou byl zajištěn sarkofág Carla Dittricha a vyztužena podlaha v 1NP.

  Dozděny byly první patky kleneb. 

  Více informací na stránkách - http://hrobkaditrich.cz

  Více