Poslední novinky

 • Výzva "Zachraňme křížek společně"

  Výzva "Zachraňme křížek společně"

  Křížky, kalvárie, boží muka, kapličky ….

  Možná je ani nevnímáme. Jsou součástí krajiny, stojí mlčky, ošlehal je čas. Ztratili svou funkci, zapomněli jsme na jejich význam. Ale i tak jako v dobách minulých je míjejí někteří poutníci (dnešní řečí spíše turisté) a kladou si otázky: Kdo vás tu umístil, proč na tohle místo, jaký příběh skrýváte?“

  Náš projekt chce tato zašlá tajemství postupně odkrývat a nenechat zpustnout, třeba jen jakousi lidskou lhostejností, památky obyčejného venkovského života. Pomozte nám zachránit kříže, boží muka, kalvárie či kapličky, které jsou připomínkou příběhů, bolestí, radostí či liturgie prostého života.

  Pojďme do toho teď, ať nepřijdeme s křížkem po funuse. Lajkem křížky nezachráníme.

  Více

 • Kostel Nové Domky v programu ČSOB Pomáhá regionům

  Kostel v Nových Domcích je jednou z posledních připomínek kdysi vzkvétající obce. S dobrovolníky jsme jej vysekali z náletů, zbavili odpadků, vyčistili a připravili projekt na obnovu krovu a střechy. V rámci programu ČSOB pomáhá regionům usilujeme o získání finančních prostředků potřebných k realizaci našeho projektu.

  V případě zájmu je možné projekt podpořit na stránkách programu ČSOB pomáhá regionům:

  https://www.csobpomaharegionum.cz/detail-projektu/243-zachrana-kostela-v-novych-domcich-u-rozvadova

  nebo darem na účet programu 101 7777 101 / 0300, variabilní symbol našeho projektu (nutné zadat): 191090243.

  Za každý dar

  Více

 • Otevřena registrace - konference DIGI 2019 - Digitální technologie a kulturní dědictví

  Otevřena registrace příspěvků (Call For Papers) u 3. ročníku konference DIGI 2019 – Digitální technologie a kulturní dědictví. Konference proběhne v Praze ve dnech 20.-21. listopadu 2019.

  Více na www.digiheritage.cz.

  Více

 • Zahájena další etapa projektových prací u kostela Nejsv. Trojice v Novém Sedlišti

  Ve spolupráci se spol. Saron památky s.r.o. jsme zahájili další etapu zpracování projektu obnovy kostela Nejsv. Trojice v Novém Sedlišti. Projekt by měl řešit propadlé klenby v sakristii a nad lodí, zajištění statiky kostela, praskliny ve zdech atd. 

  Více

 • Výklenková kaple v obci Malá Černoc

  K výklenkové kapli v obci Malá Černoc u Blšan (zaps. KP) jsme získali závazné stanovisko k projektu restaurování a byl vydán souhlas s ohlášením stavby. Projekt připravil Mgr. Jan Myška, umělecký štukatér.

  Více