Poslední novinky

 • Již 17.10. proběhne v Praze na Vyšehradě seminář "Péče o židovské kulturní dědictví"

  V Praze na Vyšehradě proběhne 17.10.2019 seminář na téma "Péče o židovské kulturní dědictví představují projekty na udržování židovských tradic, příběhů a lidských osudů z období holokaustu, projeky obnovy židovských památek apod.

  Více

 • Materiály ze semináře o možnostech financování obnovy kulturních památek

  Dnes proběhl v Praze na Vyšehradě seminář o možnostech financování záchrany a obnovy kulturního dědictví.

  Byly prezentovány možnosti poskytované Ministerstva kultury, Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva zemědělství či Ministerstva obrany. Samostatně byl prezentován dotační titul Úřadu vlády / Rady vlády pro národnostní menšiny určený na dokumentaci starých, historických hřbitovů. Prezentovány byly rovněž programy nadací a nadačních fondů, firemní programy, dárcovské portály nebo možnosti profinancování dotací proplácených ex-post.

  Seminář byl připraven v rámci služeb poskytovaných spolkem Omnium v oblasti dotací a projektového řízení - více informací.

  Více

 • Spolupráce s Galerii Stephanie KELLY Drážďany

  Galerie Stephanie KELLY z Drážďan se dnes stala partnerem projektu International Art Festival Bilinale II. 

  Festival představí moderní umění českých a německých umělců v netradičních výstavních prostorách - kostelech na Bílinsku. Půjde o kostely v Bílině Újezdu, Hrobčicicích a Chouči. 

  Přípravu projektu je možné sledovat na webových stránkách www.bilinale.cz

  Více

 • Hrobku rodiny Dittrich si prohlédla návštěva z Německa

  Hrobku rodiny Dittrich si prohlédla skupina německých příznivců historie a památek z Bavorska v rámci exkurze po památkách Šluknovského výběžku. Exkurzi organizuje Bayerischer Landesverein für Heimatpflege a Heimatpflege der Sudetendeutschen. Skupinu v Krásné Lípě přivítal starosta města Krásná Lípa Jan Kolář.

  Více

 • Česká televize natáčela v hrobce rodiny Dittrich v Krásné Lípě

  Česká televize dnes (1.10.2019) natáčela reportáž o postupu prací na záchraně hrobky rodiny Dittrich v Krásné Lípě. 

  Více