Advent Omnium 2019 - Zachraňme křížek společně

Křížek

17. Prosinec 2019

Čas adventní je pro nás mimořádnou příležitostí postupně představit naši snahu o záchranu památek. Dnes nepůjde o velké památky, ale o drobné sakrální stavby v krajině a aktivity na jejich záchranu. Od roku 2013 obnovujeme drobné křížky, pilíře, boží muka a kapličky, které stojí, nebo spíše stály v krajině.

Za pomoc musíme poděkovat hlavně Nadaci OF (www.nadaceof.cz), která podobné obnovy zapomenutých křížků podporuje dlouhodobě.

Bohužel rozbitých, povalených, zarostlých křížků je stále obrovské množství a zdrojů na financování oprav nepřibývá, spíše naopak. Proto jsme letos přišli s myšlenkou oslovit drobné dárce prostřednictvím kampaně Zachraňme křížek společně (www.zachrankrizek.cz). Nejde o nic jiného, než soustředit drobné, opakované dary i v hodnotě "jednoho másla" a vybrané částky investovat do oprav křížků kdekoliv po České republice. Trochu nás zaskočila odezva, kladná odezva. V krátkém čase se podařilo vybrat dostatečné množství prostředků, díky čemuž jsme mohli ještě před koncem roku začít s opravou prvního křížku u Jetřichova na Broumovsku.

A snad budeme brzy pokračovat i s dalšími, které máme již přichystané.

Všem dárcům velké DÍKY, bez nich by nic podobného nebylo možné - http://zachrankrizek.cz/darci/.

 

Snahu spolku Omnium o záchranu zničených a opuštěných památek je možné podpořit darem na účet: 2844188399 / 0800. Za každý dar, i drobný, děkujeme.

www.omniumos.cz

Externí odkaz: https://www.facebook.com/pg/Omnium.ZivotPamatkam/photos/?tab=album&album_id=2494819524098738