Přednáška: Ondřej Zahner: Odpočívající Kristus
Dílo měsíce

Přednáška: Ondřej Zahner: Odpočívající Kristus

Údaje o akci

 • Úterý 19. Únor 2019 17:00
 • Olomouc: Arcidiecézní muzeum
 • Přednáška
 • Přednáška: Ondřej Zahner: Odpočívající Kristus

  Socha patří k nejvýznamnějším akvizicím starého umění Muzea umění Olomouc z posledních let. Byla zakoupena ze soukromého majetku v roce 2014 a následně prošla restaurováním.  Setkání u sochy v rámci přednášek Dílo měsíce návštěvníkům představí toto mimořádné dílo, jeho osudy a seznámí je s náročným restaurátorským postupem, kterým dílo prošlo. 

  Jde o jedno ze Zahnerových špičkových děl z vrcholného období jeho tvorby. Získání díla do sbírky Muzea umění Olomouc významným způsobem obohatilo a rozšířilo stálou expozici Arcidiecézního muzea Olomouc. Je o to cennější, že dílo Ondřeje Zahnera je ve státních sbírkách v České republice zastoupeno jen několika málo artefakty a šance, že se nějaké další dílo srovnatelné kvality objeví na volném trhu se šancí jej pro státní sbírky získat, je mimořádně malá. 

  Autor díla Ondřej Zahner (1709-1752), olomoucký sochař období pozdního baroka a nastupujícího klasicismu, patří mezi nejuznávanější moravské autory, mimo jiné je autorem sochařské výzdoby olomouckého Čestného sloupu Nejsvětější Trojice, památky UNESCO. 

   

  Vstup volný.

  www.muo.cz

Zpět na seznam