Preludium Aloise Motýla
45. ročník

Preludium Aloise Motýla

Údaje o akci

 • Úterý 5. Únor 2019 - Úterý 19. Březen 2019 19:00 - 19:00
 • Šumperk: Klášterní kostel Zvěstování Panně Marii
 • Koncert
 • Preludium Aloise Motýla

  Zahajovací koncert se uskuteční v pondělí 5. února 2018. Společně na něm přivítáme dva známé dětské sbory MOTÝLI ŠUMPERK a ONDRÁŠEK NOVOJIČÍNSKÝ SBOR ZUŠ, které pravidelně spolupracují s rozhlasem, televizí a už přes padesát let slaví úspěchy jak u nás, tak v zahraničí.

  Na následujícím koncertu festivalu se v pondělí 19. února 2018 představí dvojice sopranistek a absolventek Konzervatoře Brno EVA MARIE GIESLOVÁ, členka operního sboru Národního divadla moravskoslezského, a ANETA PODRACKÁ BENDOVÁ, která na Institutu Ostravské dny nové hudby provedla českou premiéru části opery K. Soper Here Be Siren.

  Na společném koncertu v pondělí 5. března 2018 vystoupí klavírista, cembalista a laureát mezinárodní soutěže „International Forum- Musical Performance and Pedagogics" MARTIN HROCH, zabývající se autentickou interpretací barokní hudby na oba nástroje, a mezzosopranistka JANA HROCHOVÁ, která jako sólistka Opery Národního divadla v Brně získala dvakrát nominaci na Cenu Thálie, a také debutovala na festivalu Proms za doprovodu BBC Symphony Orchestra v Londýnské Royal Albert Hall.

  Závěrečný koncert festivalu v pondělí 19. března 2018 nabídne šumperskému publiku vystoupení Barokního souboru HOF-MUSICI, který tvoří operní pěvkyně Veronika Mráčková Fučíková a Olga Vít Krumpholzová a cembalista Ondřej Macek. Seskupení se specializuje na interpretaci barokní hudby s použitím dobových nástrojů. Repertoár je zaměřený zejména na hudbu neapolských a benátských skladatelů, jejichž díla byla uváděna v zemích bývalé habsburské monarchie.

  Všechny uvedené koncerty Preludia Aloise Motýla se konají v Klášterním kostele v Šumperku od 19 hodin. Vstupenky je možné zakoupit v pokladně Domu kultury Šumperk v pracovní dny od 14 do 18 hodin.

  http://www.dksumperk.cz

Zpět na seznam