Výstava "Zapomenutá sláva rodiny Dittrich z Krásné Lípy" v Senátu Parlamentu ČR
Výstava pod záštitou pana senátora Zbyňka Linharta

Výstava "Zapomenutá sláva rodiny Dittrich z Krásné Lípy" v Senátu Parlamentu ČR

Údaje o akci

 • Středa 6. Březen 2019 - Pondělí 18. Březen 2019 9:00 - 17:00
 • Praha, Senát Parlamentu ČR, Předsálí Jednacího sálu
 • Výstava
 • Pozvánka na výstavu

  Zapomenutá sláva rodiny Dittrich z Krásné Lípy

  Předsálí Jednacího sálu Parlamentu ČR od 6. do 18. března 2019

  Vstup je z Valdštejnské ulice přes recepci A

   

  Rodina Dittrich společně s rodinou Hielle patřila k nejvýznamnějším podnikatelským představitelům průmyslového rozvoje na Krásnolipsku v 19. století a následně v rámci celé Evropy.

   

  Osobní vzestup a podnikatelský úspěch byl přirozeně spojen s dnes již nepředstavitelnou osobní dobročinností, podporou kulturních, vzdělávacích a sociálních projektů a naplňováním nového chápání společenských priorit. Zcela mimořádnou byla role rodiny Dittrich při utváření nové podoby měst Krásná Lípa a Žyrardów v Polsku. Společnost Hielle & Dittrich zajišťovala obživu tisíců zaměstnanců a domáckých výrobců, realizovala masivní investice do nových, technicky progresivních technologií a továren.

   

  Plody celoživotní práce rodiny Dittrich zůstávají někdy viditelné, někde naplněné novým využitím. Mnohé z nich však chátrají jako němí svědkové zašlé slávy, mnohé zmizely už nenávratně.

   

  S nimi však bohužel zmizely i osudy příslušníků rodiny Dittrich, jejichž jména a velké činy jsou dnes téměř zapomenuty, přestože jejich současníkům se zdály být věčné.

   

  Výstava byla připravena i se záměrem upozornit na historii a stav hrobky rodiny Dittrich v Krásné Lípě a projekt její obnovy.

   

   

  Partner výstavy
  a projektu obnovy hrobky rodiny Dittrich  

   

  Krásná Lípa

   

   

   

Zpět na seznam