Litomyšlské dny barokní tradice
Duchovně kulturní festival barokního dědictví

Litomyšlské dny barokní tradice

Údaje o akci

 • Neděle 11. Srpen 2019 - Neděle 18. Srpen 2019 9:00 - 15:00
 • Litomyšl
 • Festival
 • Festival:

  Litomyšlské dny barokní tradice

  11. - 18. 8. 2019 od 9 do 15 hod. Litomyšl

   

  Pojďte zažít festival Litomyšlské dny barokní tradice, pořádaný každoročně od r. 2016 Římskokatolickou farností - proboštstvím Litomyšl, je unikátní projekt, jehož hlavním cílem je připomenout pozitivní vliv barokní doby na českou kulturu a na individuální i kolektivní náboženské prožívání, známé pod pojmem barokní zbožnost. Zdůraznit dědictví baroka, aktualizovat jej a přihlásit se k jeho odkazu v rovině duchovní i kulturní je nosná myšlenka celého projektu.

  Festival v sobě kloubí jednak složku duchovní, která cílí především na katolickou veřejnost, a jednak složku kulturní, jež si klade za cíl oslovit nekatolíky, tedy křesťany jiných denominací, ale i ty, kteří se nehlásí k žádnému vyznání. Právě propojení těchto dvou sfér je zcela unikátní a nemůže se jím pyšnit žádný jiný festival konaný na území České republiky.

  V jednom symbolickém oktávu (tedy v čase osmi dní od neděle do neděle) jsou pro návštěvníky připraveny náboženské i čistě kulturní akce – mše, pobožnosti a procesí s použitím dobových textů, liturtgických oděvů a nádobí a s barokním hudebním doprovodem, kvalitní koncerty barokní hudby, přednášky nebo divadelní představení.

   

  Vstupné dobrovolné.

   

  Více informací o festivalu a jeho programu na:

  http://www.baroknilitomysl.cz/

Zpět na seznam