Povaleč 2019
Multi-žánrový festival

Povaleč 2019

Údaje o akci

 • Čtvrtek 1. Srpen 2019 - Sobota 3. Srpen 2019 10:00 - 18:00
 • Valeč, zámek
 • Festival
 • Festival:

  Povaleč 2019

  1. - 3. 8. 2019 od 10 do 18 hod. Valeč, zámek

   

  Doražte na začátku srpna na multi-žánrkový festival Povaleč, který se koná i na zánku Valeč na Karlovarsku. Připravenje bohatý program.

   

  Povaleč vznikl v roce 2006 z iniciativy několika kamarádů. Jeho organizační tým prodělal v posledních letech mnoho změn, nejednu generační obměnu a značné rozšíření, přesto se princip, na kterém festival stojí, nezměnil: celý tým je složen z kamarádů, kteří se navzájem znají dlouhá léta a dělat Povaleč jim dává smysl a přináší radost.

   

  Organizátoři o festvalu tvrdí: "Samotným smyslem našeho festivalu však není jen dělat radost sobě – snažíme se o kulturní zpestření života v jedné krásné vesničce na Karlovarsku a toužíme dělat všechno tak trochu jinak. Povaleč je příkladem toho, že festival neznamená totéž, co hudební festival. Najdete tam totiž vše od workshopů přes přednášky, výstavy moderního umění, koncerty klasické hudby, divadla, filmy až po sport či tanec. V roce 2018 dokonce proběhla jedinečná inscenace open-air opery. Dlouholetá věrnost našich návštěvníků nám umožňuje mít volnou ruku při sestavování programu, díky čemuž každý rok dáváme prostor více či méně známým hudebním a uměleckým projektům. Neklademe si za cíl vydělávat, ale sbližovat lidi z různorodých skupin a umožňovat rozvoj různorodé a kvalitní kultury. V neposlední řadě nabízí festival výjimečnou atmosféru a jedinečné prostředí. Vždyť ve Valči, ve které se festival koná (viz Valeč a Okolí – odkaz), se kromě jiných zajímavostí nalézá také velký barokní zámek a krásná zámecká zahrada. V té se koná podstatná část festivalu, a tak se v ní jedinečným způsobem propojuje staré a nové – architektonické a historické dědictví barokní obce Valeč je zde přiváděno k novému životu."

   

  Minimální doporučené vstupné: 350 ,- Kč

  http://www.povalec.cz

Zpět na seznam