Kámen ve vesnickém stavitelství a v životě venkova

Kámen ve vesnickém stavitelství a v životě venkova

Údaje o akci

 • Středa 18. Září 2019 - Úterý 20. Srpen 2019 10:00
 • Javorník ve Slezsku
 • Seminář
 • Seminář:

  Kámen ve vesnickém stavitelství a v životě venkova

  18. - 20. 9. 2019, Javorník ve Slezsku

   

  Ve dnech 18.– 20. září se koná již tradiční seminář o lidové architektuře. Letošní setkání se bude věnovat tématu kamenictví, které si dodnes v regionu udrželo jistou kontinuitu díky stále existujícím průmyslovým podnikům.

  Akci, která se bude zabývat problematikou poznání, ochrany a obnovy lidového stavitelství a vesnických sídel, pořádá Národní památkový ústav ve spolupráci s dalšími organizacemi. Snahou organizátorů je zprostředkovat nové poznatky i praktické zkušenosti v širokém mezioborovém spektru a vytvořit tak platformu pro vzájemně přínosné řešení aktuálních problémů.

  Připravovaný seminář by měl postihnout různé aspekty oboru v celé jejich šíři od dokumentace a průzkumů kamenných historických objektů přes teoretické i praktické přístupy k jejich ochraně, obnově a rehabilitaci. Současně nabídne i návody a postupy údržby, ošetření a konzervace kamenných konstrukcí a prvků až po celkový obecnější pohled na fenomén kamenné architektury a kamenictví, jež je výmluvným dokladem řemeslného umu našich předků i svědectvím o jejich životě.

  Předpokládá se účast asi 130 odborníků z celé republiky i blízkého zahraničí. Třídenní program bude zahrnovat dva jednací bloky s odbornými příspěvky, dále dva diskuzní večery, které dávají prostor k vzájemným konzultacím, výměně informací i zkušeností z praxe a celodenní exkurzi orientovanou na poznání místních památek a specifik spojených s jeho zaměřením.

  Registrovat se můžete ZDE. Bližší informace poskytne Pavel Bureš z Národního památkového ústavu na e-mailu: bures.pavel@npu.cz.

   

  Více informací:

  www.npu.cz

   

Zpět na seznam