EMA DESTINN_Bouře a klid

EMA DESTINN_Bouře a klid

Údaje o akci

 • Neděle 9. Únor 2020 19:00 - 20:15
 • Arcidiecézní muzeum Olomouc
 • Kombinovaný program
 • kombinovaný program

  EMA DESTINN_Bouře a klid

  9.2.2020 od 19 do 20:15 hod. v Arcidiecézním muzeu Olomouc

   

  Srdečně zveme nejen milovníky Emy Destinnové na zajímavý program:

   

  Multižánrová scénická báseň o Emě Destinnové
  česko-německý hudebně divadelní projekt  Operní pěvkyně a národní ikona Ema Destinnová jako inspirace pro současné tvůrce. Sama Destinnová se vedle své operní dráhy realizovala jako autorka básní, románů, písní, překladů a jednoho dramatu. Autor projektu Martin Dvořák vyzval spisovatelku Alenu Mornštajnovou, skladatele Antonína Fajta, Omara Rojas Ruize, Kryštofa Okrouhlého, Jana Hanáka, aby společně s ním z pocitů o Emě Destinnové vytvořili vlastní dílo. Mozaika z těchto děl pak tvoří kostru večera, jímž jako leitmotiv prostupuje Destinnové písňový cyklus Zahrada srdce.
  Podoby a pocity národní hrdinky ztělesňuje trojice interpretek – tanečnice, herečka a zpěvačka – doplněná o postavu mužského protihráče, glosátora a jevištního partnera Enrica Carusa.  Uvádíme při příležitosti uplynulých 90. let od úmrtí Emy Destinnové.
  Hrajeme v českém a německém jazyce.  Ema Destinnová (1878 – 1930) – světoznámá česká operní pěvkyně, skladatelka, spisovatelka. Národní hrdinka, vlastenka. Svou mezinárodní kariéru započala v Berlíně (Hofoper) a rozvinula v New Yorku (Met), Londýně (Covent Garden), Paříži (Theatre du Chatelet) a konečně i v Praze (Národní divadlo).  Režie, námět, choreografie: Martin Dvořák
  Text: Alena Mornštajnová, Ema Destinnová, Martin Dvořák, Adolf Wenig
  Hudba: Ema Destinnová, Antonín Fajt, Jan Hanák, Kryštof Okrouhlý, Omar Rojas Ruiz, Antonín Dvořák
  Kostýmy: Jindra Rychlá
  Účinkují: Irene Bauer, Kateřina Beranová, Kateřina Jebavá, Martin Dvořák a Marta Vašková (klavír)

Zpět na seznam