3D modely bývalé jezuitské koleje a kostela Jména Ježíš v Telči
Přednáška z cyklu Rodinné stříbro - Památky kolem nás

3D modely bývalé jezuitské koleje a kostela Jména Ježíš v Telči

Údaje o akci

 • Úterý 10. Březen 2020 18:00
 • Telč, Univerzitní centrum Masarykovy univerzity v Telči, Náměstí Zachariáše z Hradce 2
 • Přednáška
 • Přednáška

  3D modely bývalé jezuitské koleje a kostela Jména Ježíš

  10.3.2020 od 18 hod. v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči, Náměstí Zachariáše z Hradce 2

   

  Další přednáška z cyklu Rodinné stříbro – Památky kolem nás, který pořádá telčské pracoviště Národního památkového ústavu, představí 3D modely bývalé jezuitské koleje a kostela Jména Ježíš v Telči. Přednáší Ing. Mgr. Ondřej Hnilica, Ph.D. a Ing. Ivan Klíma. Koná se v úterý 10. března 2020 v 18.00 hodin v  Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči. Vstup zdarma.

   

  Přednášející navážou na dřívější dílčí příspěvky zaměřené na stavební historii těchto dvou objektů. Bude přiblížena problematika přístupu k tvorbě virtuálního 3D modelu historické stavby. Na základě případové studie shrnou vypovídací hodnotu dostupných podkladů pro naši hypotetickou rekonstrukci. Dále bude popsána samotná ruční modelovací práce, zejména s důrazem na zjednodušování a limity, s nimiž je nutné při práci počítat, a to vzhledem k různým typům zadání, očekávatelnému výsledku a jeho využitelnosti.

   

  Přednáškový cyklus Rodinné stříbro – Památky kolem nás se stal pevně ukotvenou tradicí, která si získala své příznivce a své publikum. Jeho součástí je nejen péče o kulturní památky, ale i další zajímavá témata z historie. Přednášející vycházejí jak z řad zaměstnanců územního odborného pracoviště v Telči, tak z externích institucí a organizací.

   

  Pozvánka ke stažení ZDE

   

   

  Pořadatel

  Národní památkový ústav ÚOP v Telči

   

   

   

Ke stažení

3D modely - Telč
Zpět na seznam