METTER (M) NICH - VÝSTAVA NA ZÁMKU KYNŽVART
„...člověk by chtěl obnovit jen zašlou slávu, kterou může jen tušit…

METTER (M) NICH - VÝSTAVA NA ZÁMKU KYNŽVART

Údaje o akci

 • Neděle 7. Červen 2020 - Neděle 19. Červenec 2020 9:00 - 16:00
 • Státní zámek Kynžvart
 • Výstava
 • Výstava

  METTER (M) NICH - VÝSTAVA NA ZÁMKU KYNŽVART

  7.6. - 19.7.2020 od 9 do 16 hod. na státním zámku Kynžvart

   

  Srdečně vás zveme na výstavu:

   

  Státní zámek Kynžvart uvádí výběr z výstavy o střetu světů vysoké evropské diplomacie a klášterního života v bývalé opatské rezidenci v Plasích. Výstava, která vznikla v rámci tematického roku (2018) Národního památkového ústavu Šlechta českých zemí v evropské diplomacii, tak akcentuje osudy šlechtické rodiny Metternichů a jejich plaského sídla.

   

  Výstava METTER(M)NICH návštěvníkům představuje současný stav poznání o budově a životě v bývalé opatské rezidenci a zámku Plasy, které v druhé polovině 19. století intenzivně obýval manželský pár Richarda a Paulíny Metternichových. Richard Metternich byl po vzoru svého otce diplomatem ve službách habsburského panovníka. Paulína Metternichová tvořila středobod tehdejšího společenského života na habsburském dvoře. Město Plasy a jeho obyvatelé se tak dostali do intenzivního kontaktu s vysokou aristokracií a jejich zájmy a vkusem. Tento transfer životního stylu a vkusu sledujeme v této výstavě. Cílem výstavy METTER(M)NICH je rovněž dovyprávění příběhu šlechtické rodiny Metternichů a vybavení jejich interiérů do současnosti s akcentem na osudné roky 1945 a 1948.

   

  V budově bývalé opatské rezidence a pozdějšího metternichovského zámku v Plasích probíhá náročná památková obnova, která vyvrcholí zpřístupněním nové prohlídkové trasy a návštěvnického centra v roce 2023. Plánovaná prohlídková trasa bude věnována právě rodině Metternichů, především pak manželskému páru Richardu a Paulíně Metternichovým.

   

  Výstava bude na zámku Kynžvart volně přístupná od 6. června do 19. července během běžné otevírací doby zámku.

   

  Pořadatel

  Zámek Kynžvart

   

   

   

Zpět na seznam