Obory a bažantnice - opomíjená hodnota kulturního dědictví

Obory a bažantnice - opomíjená hodnota kulturního dědictví

Údaje o akci

 • Čtvrtek 3. Září 2020 - Čtvrtek 29. Říjen 2020 9:00 - 16:00
 • České Budějovice, galerie Národního památkového ústavu, Senovážné nám. 6, České Budějovice
 • Výstava
 • Výstava

  Obory a bažantnice - opomíjená hodnota kulturního dědictví

  3.9. - 29.10. od 9 do 16 hod. v ÚOP v Českých Budějovicích, Senovážné nám. 6, České Budějovice

   

   

  Výzkumný ústav geodetický, topografický a kartografický, v.v.i. a NPÚ, ÚOP v Českých Budějovicích Vás zvou na výstavu Obory a bažantnice - opomíjená hodnota kulturního dědictví.

   

  Anotace: Krajina České republiky má z pohledu četnosti a historie obor a bažantnic nezpochybnitelný význam v evropském i celosvětovém měřítku. Výstava Obory a bažantnice - opomíjená hodnota kulturního dědictví představí účelová zařízení k chovu zvěře jako významná místa v kulturní historii. Při studiu historie těchto objektů lze vysledovat poměrně přesný obraz o vztahu člověka k přírodě v proměnách času. Jejich skutečný význam je však možné  pochopit pouze mezioborovým studiem.

   

  Hlavním cílem výstavy je prezentovat funkční, zaniklé, přeměněné a obnovené obory a bažantnice na území České republiky. Výstava je jedním ze závěrečných výstupů projektu Obory a bažantnice − opomíjená hodnota kulturního dědictví (DG16P02R037) financovaného z Programu aplikovaného výzkumu a vývoje národní a kulturní identity Ministerstva kultury ČR.

   

  Plakát ke stažení.

   

  Tisková zpráva.

   

  Pořadatel

  Národní památkový ústav v Českých Budějovicích

Zpět na seznam