Vernisáž výstavy “MUSÍME SE POKUSIT” – TOY_BOX

Vernisáž výstavy “MUSÍME SE POKUSIT” – TOY_BOX

Údaje o akci

 • Čtvrtek 10. Září 2020 17:00 - 18:00
 • Klášter Broumov, Dětská galerie Lapidárium
 • Výstava
 • Výstava

  Vernisáž výstavy “MUSÍME SE POKUSIT” – TOY_BOX

  10.9. od 17 do 18 hod. v KLášteře Broumov v Dětské galerii Lapidárium

   

  Srdečně zveme na vernisáž:

   

  Vernisáž výstavy a komentovaná prohlídka s autorkou a kurátorem Radkem Wohlmuthem, která se pravděpodobně odehraje i mimo galerii. Toy_Box vystudovala scénografii na DAMU v Praze. Její tvorba má kořeny v techno a anarchistické scéně. Věnuje se ilustraci a komiksům, streetartu i volné umělecké tvorbě především se sociální tématikou.

   

  Svou nejnovější výstavu zaměřila Toy_Box na problematiku biodiverzity, tedy biologické rozmanitosti, kterou kvůli bezohledným zásahům člověka a jeho poživačnému způsobu života mnoho míst na světě i v našem bezprostředním okolí nenávratně ztrácí. Projekt, jenž otevřeně apeluje na změnu chování ve prospěch přírody a udržitelného rozvoje je ukotven přímo do východních Čech, kde se výstava koná, a je spouštěcím mechanismem širší kampaně. Kombinuje nejnovější i starší práce, především kresby a závěsné obrazy, které TOY_BOX skládá do vrstevnaté instalační situace. Forma jejích prací je příznačně nesymbolická - dokumentární, místy až naturalistická, aby posílila nepřikrášleně přímočarou výpověď.

   

  "Výstava bude mít podobu Komiksu v Broumově, půjde o interaktivní městskou hru - velkoplošný komiksový streetart, kdy se mění stěny domů ve stránky příběhu a čtenáři ho čtou tak, že přecházejí mezi jednotlivými místy." Toy_Box  

   

  Vstupné zdarma.    

   

  Termín výstavy: 11. 9. – 6. 12. 2020

   

  Pořadatel

  Maiwaldova akademie

Zpět na seznam