Pavel Šporcl Gipsy Fire

Pavel Šporcl Gipsy Fire

Údaje o akci

 • Neděle 27. Září 2020 18:00
 • Broumovský klášter, sál Dřevník
 • Koncert
 • Koncert

  Pavel Šporcl Gipsy Fire

  27.9. od 18 hod. v klášteře Broumov v sále Dřevník

   

  Pavel Šporcl - housle
  Gipsy Way Ensemble - cikánská cimbálová kapela  Tomáš Vontszemü - cimbál 
  Ján Rigó - kontrabas
  Zoltán Sándor - viola / kytara

   

  Festivalová ouvertura se mění na symbolické zakončení 15. ročníku letního hudebního festivalu Za poklady Broumovska, které proběhne 27. září 2020 od 18 hodin v sále Dřevník, Klášter Broumov.

   

  Program Gipsy Fire navazuje na stejnojmennou desku, kterou v roce 2014 vydalo vydavatelství Supraphon. Je pokračováním velmi zdařilého Gipsy Way, prvního programu Pavla Šporcla, s cikánskou tématikou. Spojuje velké mistrovství s temperamentem a cikánskou vroucí krví. Na rozdíl od prvotiny Gipsy Way nový projekt výrazněji sází na nevšední technickou vybavenost a osobitost primáše Pavla Šporcla. Ten se v programu představuje také jako aranžér a autor hudby, mj. i titulní skladby Gipsy Fire.

   

  S cikánskou cimbálovou kapelou Pavel Šporcl odehrál více než 400 koncertů v nejrůznějších zemích světa včetně Číny, provedl úspěšná turné, v rámci nichž třikrát zcela vyprodal legendární pražskou Lucernu. Na festival Za poklady Broumovska se Pavel Šporcl vrací na základě požadavku posluchačů a navazuje na svá předešlá úspěšná sólová vystoupení.

   

  Vstupné: 

   

  990 Kč / exkluzivní místo, podepsané CD a osobní setkání s umělci s číší vína
  690 Kč / podepsané CD
  290 Kč / klasické vstupné

   

  Výtěžek ze vstupného putuje na podporu festivalu. 
  Vstupenky je možné zakoupit na pokladně prohlídkového okruhu broumovského kláštera nebo online ZDE.

   

  --------------------------------------------------------------

   

  Vážení přátelé festivalu Za poklady Broumovska,

   

  stejně jako ostatní kulturní instituce v České republice, i festival Za poklady Broumovska se ocitl v mimořádné situaci v souvislosti s šířením nákazy koronavirem a rozhodnutím Bezpečnostní rady státu ze dne 12. března 2020. Chtěli bychom vás informovat, že s ohledem na vývoj situace přesouváme Benefiční koncert Pavla Šporcla a Gipsy Way Ensemble z původního 1. května na 27. září 2020. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Pokud byste se přesto rozhodli zakoupené vstupenky vrátit, směřujte prosím Vaše žádosti na email dana.cernotova@broumovsko.cz nebo telefon 734 443 161. Vrácení vstupenek s Vámi budeme řešit individuálně.

   

  Moc si vážíme veškeré vlny solidarity. I přesto, že nevíme, jak se bude situace vyvíjet a jestli v létě festival proběhne v obvyklém duchu, chystáme i alternativní varianty tak, abyste o festivalové koncerty nepřišli a mohli si je pustit buď online, nebo ze záznamu z domova. Usilovně pracujeme na různých variantách zprostředkování koncertů, ale zároveň věříme, že se v létě všichni ve zdraví setkáme na festivalových koncertech. Protože hudba povznáší ducha a žádný online koncert nenahradí živé setkání.

   

  Přejeme vám všem hodně zdraví, dávejte na sebe pozor a těšíme se v létě na viděnou (nebo slyšenou)!

   

  Za celý tým Festivalu Za poklady Broumovska

   

  Tereza Kramplová

   

  Předprodej

   

  Pořadatel

  Klášter Broumov

Zpět na seznam